CNC Kayar Otomat Fason İşleme Ankara

Cnc Otomat, Cnc Torna, Rovelver ve Talaşlı imalat alanlarında hizmet veren firmamız Cnc Kayar Otomat işlerinizde de hizmetinizdedir.  Artık tüm talaşlı imalat işlerinizde bizi tercih edebilirsiniz.  Cnc Kayar Otomat 7 Eksen ve 8 eksen Makinelerimizle eksiksiz olarak her türlü cnc Kayar Otomat işlerinin üretimi yapabilmekteyiz.

  • 1 Adet Star SR20J – 2014 kayar otomat
  • 2 Adet DMG MORI Sprint 20/5 – 2016 kayar otomat

CNC Kayar otomat tezgahları standart torna tezgahlarına göre oldukça karmaşık ve rijit bir yapıya sahiptirler. Normal torna tezgahından farkları takımların z ekseninde sabit, döner yatakların z ekseninde hareketli olmasıdır.

Kayar otomat tezgahları yataklama ile çalıştıkları için standart bir torna tezgahında işlenemeyecek derecedeki ufak çapta ya da uzunlukta parçaları işleyebilmek, uzun tornalama, delik delme, diş çekme işlemlerini oldukça hassas ve rijit bir şekilde bitirmek mümkündür. Kayar otomatta parça hareketlidir. Pens çubuk olan parçayı guide bushing(yataklama) içinde hareket ettirerek z ekseninde hareket sağlar. Çok komplike parçaları bir seferde makinadan bitmiş olarak çıkarır. Çünkü alında ve dış çapta c eksen uygulamalarını çok rahat yapar. Parçayı keserek yardımcı aynaya aldığında makine komutlara göre c eksen uygulamaları yapar. Kayar otomatlar yataklama sistemi ile çalıştıklarından dolayı tek pasoda bir tornanın yapamayacağı seviyede talaş derinliğine ulaşmaktadır. Tek paso avantajından dolayı;

  • Parça işleme süresi oldukça kısalmakta,
  • Esneme olmaması,
  • Parça hassasiyeti 0.002mm.
  • Parça yüzey kalitesi artmaktadır.
  • Tekrarlana bilirlik oranı %100′dür. Bir parçadan diğerine ölçülerde sapma kesinlikle olmamaktadır.

CNC kayar otomat tezgahları yüksek devirli canlı takımlara da sahip olduğu için, bu karmaşık tezgahların neredeyse yapamayacağı bir iş yoktur. Anahtar ağzı, istenilen geometrik şekil ( elips, altı köşe, dört köşe, vs..) açmak, yarık yarma, c eksen delik delme, klavuz çekme, polar interpolasyon, silindirik interpolasyon, broşlama gibi işlemler rahatlıkla yapılabilmektedir.