CNC Kayar Otomat

Firmamız Cnc Otomat, Cnc Torna, Rovelver ve Talaşlı imalat alanlarında sizlere sunmuş olduğu hizmetlere ek olarak Cnc Kayar Otomat işlerinizde de hizmetinizdedir. Gözünüz arkada kalmadan, kaliteden memnun olarak tüm talaşlı imalat işlerinizi bize getirebileceksiniz. Cnc Kayar Otomat 7 Eksen ve 8 eksen Makinelerimizle eksiksiz olarak her türlü cnc Kayar Otomat islerini üretimi yapabilmekteyiz.

Kayar Otomat Ürünlerimiz

  • 1 Adet Star SR20J – 2014 kayar otomat
  • 2 Adet DMG MORI Sprint 20/5 – 2016 kayar otomat

Standart torna tezgahlarına göre CNC Kayar otomat tezgahları oldukça karmaşık ve rijit bir yapıya sahiptirler. Normal torna tezgahından farkları takımların z ekseninde sabit spindle ların z ekseninde hareketli olmasıdır. Kayar otomat tezgahları yataklama ile çalışabildikleri için standart bir torna tezgahında işlenemeyecek derecedeki ufak çapta ya da uzunluktaki parçaları işleyebilmek, uzun tornalama, delik delme, diş çekme işlemlerini oldukça hassas ve rijit bir şekilde bitirmek mümkündür.

Çalışma prensibini tarif edersek. Kayar otomatta parça hareketlidir. Pens çubuk olan parçayı guide bushing(yataklama) içinde hareket ettirerek z ekseninde hareket sağlar. Çok komplike parçaları bir seferde makinadan bitmiş olarak çıkarır. Çünkü alında ve dış çapta c eksen uygulamalarını çok rahat yapar. Parçayı keserek yardımcı aynaya aldığında makine komutlara göre c eksen uygulamaları yapar. Kayar otomatlar yataklama sistemi ile çalıştıklarından dolayı tek pasoda bir tornanın yapamayacağı seviyede talaş derinliğine ulaşmaktadır.

Tek paso avantajından dolayı;

  • Parça işleme süresi oldukça kısalmakta,
  • Parça hassasiyeti artmakta 0.01mm ve altı.
  • Parça yüzey kalitesi artmaktadır.
  • Tekrarlanabilirlik oranı %100′dür. Bir parçadan diğerine ölçülerde sapma kesinlikle olmamaktadır.

CNC kayar otomat tezgahları yüksek devirli canlı takımlara da sahip olduğu için, bu karmaşık tezgahların neredeyse yapamayacağı bir iş yoktur. Anahtar ağzı, istenilen geometrik şekil ( elips, altı köşe, dört köşe, vs..) açmak, yarık yarma, c eksen delik delme, klavuz çekme, polar interpolasyon, silindirik interpolasyon, broşlama gibi işlemler rahatlıkla yapılabilmektedir.